CZECH CAR REGISTRATION

Kompleksowa rejestracja samochodów w Czechach

  • 100% odliczenia VAT-u
  • 0% akcyzy
  • 100% odliczenia napraw i benzyny

Ubezpieczenie samochodów w Republice Czeskiej

Każdy samochód, który jest zarejestrowany w Czechach, musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) za szkody spowodowane używaniem samochodu.

Obowiązek ubezpieczenia powstaje z chwilą zarejestrowania samochodu w Republice Czeskiej i trwa nieprzerwanie aż do wyrejestrowania pojazdu po złomowaniu, zniszczeniu, kradzieży, wywiezieniu za granicę lub oddaniu tablic rejestracyjnych i dokumentów rejestrowych do depozytu.

Brak ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) jest w Czechach karane. Za każdy dzień nieważnego ubezpieczenia OC może zostać nałożona kara przez Czeskie Biuro Ubezpieczycieli. Właścicielowi nieubezpieczonego pojazdu w Czechach może grozić kara nawet do wysokości 40.000 CZK.

Należy też pamiętać, że ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) w Czechach, nie obejmuje uszkodzenia własnego pojazdu! Takie ryzyka można jednak ubezpieczyć zakupując ubezpieczenie autocasco, które w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC jest dobrowolne.

Zleć nam ubezpieczenie Twojego samochodu w Czechach i wybierz takie ubezpieczenie, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom!

Współpracujemy z następującymi ubezpieczalniami: